AutoNews

ТОП ваших дій, від яких ламається ГПК

У порівнянні із електропідсилювачем, гідропідсилювач є дещо дешевшим і простішим в обслуговуванні. Але навантаження під час подолання бездоріжжя для нього можуть виписати «смертний вирок». До цього ще й неправильну експлуатацію приписати, тоді ще швидше вкоротиться вік ГПК.

Яких помилок припускаються автомобілісти, що призводить до поломок гідропідсилювача керма? Про це детальніше.

Якщо з гідропідсилювачем щось трапиться, на вас чекають великі витрати. Часто буває, що кермова рейка взагалі не підлягає ремонту. І сервіс вам просто запропонує заміну. Щоб цьому запобігти або принаймні відтягнути час поломки, можна припинити робити нижче наведені дії, які ведуть прямо до несправності.

Їхати з потрісканим пильовиком

Ігнорування стану гумових ущільнювачів – погана звичка. З часом там виникнуть тріщинки, які почнуть пропускати воду та бруд. Це все буде осідати на основний вал, де потім утвориться іржа і сам механізм почне «люфтити». А їздити з люфтом в кермовому управлінні, самі знаєте, що не можна.

Руль до упора: почему не стоит выкручивать «баранку» до удара - Лайфхак - АвтоВзгляд

Кермо до упору

Якщо при повороті керма до упору ви тиснете газ, то тиск в контурі ГПК збільшується. Від цього швидко витиснуться ущільнювачі і постраждають старі шланги. Тому й виробники не рекомендують залишати кермо в крайньому положенні довше, аніж на 5 секунд.

Залишати машину з вивернутими колесами

В умовах такої стоянки тиск в системі зразу скакне, як тільки ви запустите двигун. І знову ж таки ущільнювачі та шланги потраплять в зону підвищеного навантаження. Якщо вони ще й зношені, то протікання виникнуть майже одразу. І таку рейку точно треба міняти.

Вечные споры: можно ли оставлять машину на парковке с вывернутыми колесами или нет?

Різкі рухи

Щоб все йшло добре, робоча рідина в гідропідсилювачі має добре прогрітись. Якщо ви після запуску мотора зразу ж стартуєте і ще й з різкими маневрами, то густа непрогріта рідина спровокує стрибок мастила в системі.

Що після цього буде – написали вище.

 

Джерело: Dexpens