AutoNews

Чому кузови нових авто не такі довговічні, як в старих?

Мабуть, почнімо з того, що в минулі часи автомобілі виготовлялись з врахуванням вимог до швидкісних режимів та технічних регламентів на той час. З роками вимоги до безпеки сильно трансформувались, а технології вдало вдосконалились. Саме тому в сучасних автомобілів метал, до прикладу, капота чи даху можна пром’яти пальцем, якщо трохи докладати сили. Зі старими таке не вийде – там скоріше палець промнеться.

В чому справа?

Суть полягає у турботі про безпеку пішоходів. При здійсненні наїзду на людину, метал вгинається і це хоч якимось чином рятує її від серйозних травмувань. Те ж і з пластиковим бампером, який тріскає і наносить незначні пошкодження, а не переломи чи інші травми.

А ось бампери старих автомобілів без таких властивостей: відповідно, внаслідок аварій люди отримали переломи всього, що лише можна було.

Плюс до цього в старих автівках немає і багатьох сталевих та пластикових кріплень, які гнуться та ламаються, варто лише трохи притерти бампер об кучугуру снігу чи непомічений бордюр.

Також в них набагато менше прихованих порожнин, в котрих таїться бруд, котрий стає основною причиною корозії.

Що кажуть автомобільні маркетологи?

Раніше автомобілі переходили через три покоління: від діда до внука, і подекуди досі на подвір’ях стоять старі машини, котрі, якщо в них трохи поритись, ще зможуть не одну сотню кілометрів проїхати. Тобто, життєвий цикл авто раніше міг складати й 20 років.

А зараз що? 3 роки експлуатації й автомобіль виставляють на продаж. Отже, і немає сенсу заморочуватись над довговічним кузовом. А оця кардинальна зміна технологічного прогресу, яке несе величезну економію.

Автомобиль Ауди А8 Д2: краткое описание, технические характеристики, запчасти и отзывы

Наприклад, вже втратила актуальність необхідність ретельної антикорозійної обробки автомобілів: достатньо захистити лише найпроблемніші місця. Але дороги в нас продовжують засипати сіллю та реагентами взимку, саме тому ржаві плями на дні сучасних авто перестали бути чимось новим.

Раму у позашляховиках теж ніколи не обробляють, але ж в неї повно прихованих порожнин, куди з часом набивається багато бруду. Згодом, корозія виїдає метал і елемент просто розвалюється.

 

Джерело: Dexpens