Як розпізнати небезпечну мікрогрижу на колесі
Як то кажуть: «Хоч мале, та завзяте». Цей вислів ідеально описує ситуацію із маленькими грижами, котрі виникають на колесах автомобіля. Цілком ймовірно, що ви їх одразу й не помітите. Зате помітите, коли вони виростуть до великої грижі, від чого почнеться відшарування протекторної частини шини.
Як визначити мікрогрижу до того, як вона почне збільшуватись – зараз дізнаєтесь.
Пошкодити боковину досить просто: достатньо просто необережно поводитись зі своїм транспортним засобом. Наприклад, не звертати уваги, з якою силою ви впираєтесь колесом в бордюр під час паркування. Дещо пізніше наслідком такої звички стане ослаблення конструкції боковини покришки та почнуть виникати мікрогрижі.
До речі, якщо ви часто перенавантажуєте свій автомобіль, то це також спровокує утворення.
Неозброєним оком буде важко помітити, що на шині щось змінилось. Проте, якщо придивитись ближче, то стане видно, що поверхня має подекуди хвилястість. На дотик це також можна буде помітити.
Якщо мікрогрижі виникнуть на передніх колесах, то авто втратить свою звичну керованість і збільшить ризик виникнення ДТП.
Також вони можуть виникнути й в протекторній частині: це підтвердиться, якщо на невеликій швидкості водій відчуватиме погойдування кузова та незначну вібрацію. А коли автомобіль буде розганятись, то почне битись кермо.
Часто трапляється, що під час виробництва шин були допущені певні промахи, від чого мікрогрижі й почали проявлятись. Далі почнеться відшарування протекторного шару, котрий злазитиме шматками. Ви просто ризикуєте залишитись без коліс зовсім.
Грижі ще й на ніпелях утворюються. Особливо тоді, коли колесо бере на себе удар і повітря розпирає гумовий повітровод, що аж внутрішні шари рвуться, а ніжка ніпеля пухне. Їздити в такому положенні не можна, бо ніпель може в будь-який момент розірватись.