AutoNews

Як перемогти високу витрату палива у вживаного автомобіля

Причин підвищеного апетиту мотора дуже багато. Тому водій, що йде з такою проблемою в СТО – завжди бажаний клієнт. Майстри можуть поміняти половину автомобіля, а несправність так і не усунуть. Тож треба шукати причину як в очевидних, так і в неочевидних місцях.

Найпростіше – оглянути автомобіль знизу. Збільшити витрату пального може пошкоджена ударом об камінь випускна система. Потім перевірте стан повітряного і паливного фільтрів. Забитий брудом “повітряник” призводить до того, що мотор “задихається” і ЕБУ неправильно формує склад суміші. А “паливник” просто перешкоджає нормальному проходженню пального до мотора.

До речі, якщо машина преміальна, наприклад, Mercedes-Benz ML, то через забитий фільтр дасть збій так званий MAF-сенсор – датчик швидкості потоку повітря, що надходить. Він посилає помилкові сигнали “мізкам” автомобіля, ось витрата і зростає. На жаль, його заміна обійдеться в пристойну суму (близько 40 000 грн), але тут не варто економити і ставити китайські аналоги.

Однак найчастіше простою заміною витратних матеріалів проблему не вирішити. Доводиться “копати” глибше. Тут зауважимо, що мало хто звертає увагу на такий вузол як адсорбер, або систему вловлювання парів бензину. Вона є на всіх машинах, що відповідають еконормам “Євро-2” і вище. Зовні вузол виглядає як пластикова ємність. У ній є клапан, який з часом починає погано відкриватися або зовсім залипає. Від цього і зростає витрата. А іноді забивається і сама порожнина адсорбера. Тоді вузол треба розібрати, прочистити і висушити. Так відновиться фільтрація газів і проблема зникне.

Інша неявна причина, яку часто ігнорують, це коли надмірно збагачена суміш надходить у силовий агрегат, якщо неправильно працює датчик температури охолоджувальної рідини. Потрібно перевірити, в якому стані він перебуває.

Врешті, паливожор може бути пов’язаний і з недостатнім тиском, який створює бензонасос. Орієнтовно він становить близько 3,5 бар на двигунах із розподіленим уприскуванням. Показник нижче цієї позначки загрожує проблемами.

 

Джерело: Dexpens