AutoNews

Чому досвідчені водії на зиму витягують салонний фільтр

Проте, вичитали ми таку інформацію, в котрій вказано, що деякі водії витягують салонний фільтр на зиму і не міняють його на новий. Цікаво, для чого і яка в цьому користь?

Відомо, що все приходить з досвідом. І ці всі водійські хитрощі були придумані після довгих років експлуатації різного транспортного засобу, щоб оптимізувати його роботу, а також всіх систем та агрегатів.

Ситуація із салонним фільтром теж є наслідком експериментів. Автомобілісти рекомендують видаляти його на зимовий період. Навіщо?

Основне завдання салонного фільтра автомобіля – очищення повітря, котре потрапляє з вулиці. Водіям, котрі страждають на певні види алергії це значно спрощує життя, адже фільтр не пропускає алергени та інші хвороботворні мікроби. Та й здоровим людям приємніше дихати, коли повітря чисте і без пилу. Тоді чому ж водії знімають його, якщо користь від нього така значна?

Сніг та постійна волога не дають пилюці розлітатись. Тим паче взимку нічого не цвіте та немає пуху, на котрий часто і реагують алергіки. Хоча навіть при мінімальній потребі у фільтрі знімати його – це витрачати марно час.

Логічно подумати, що тоді причина переховується зовсім в іншому.

А річ у тім, що після експлуатації в теплий період (весна-літо) салонний фільтр забивається пилюкою та брудом, котрі з приходом зими починає всмоктувати вологу, як не в себе. Внаслідок цього пропускна здатність фільтрувального елементу значно спадає, що, власне, й впливає на інтенсивність та якість обдування.

Замена воздушного фильтра салона. — Citroen C4 L, 1.6 л., 2013 года на DRIVE2

Забитий брудом фільтр не може функціонувати, як належить. Через це утворюватиметься конденсат на склі. Це значно заважатиме оглядовості, окрім того, спровокує утворення грибка і найгірше – пліснява. Брудний і вологий фільтр – це не лише елемент, котрий просто не виконує свою роботу, а й справжні розсадник бактерій, котрі, звісно ж, потраплятимуть в салон. В такому випадку не лише автомобілю це шкодить, але й здоров’ю людей, котрі перебувають всередині.

Без фільтра і салон швидше прогріватиметься, і температура не стрибатиме.

Проте, ми б не рекомендували його зовсім виймати. Краще міняти фільтр двічі на рік – перед літом і перед приходом зими. В таких умовах в салоні завжди буде свіже повітря і жодних проблем із конденсатом.

Джерело: Dexpens