Чому на льоду та на снігу потрібно гальмувати різними способами
Навіть незначне перевищення швидкості може спровокувати неконтрольовану поведінку вашого авто, що нерідко закінчується неприємністю і для водія, і пасажирів, і інших учасників руху. За інерцією водії те і роблять, що втискують педаль гальма в підлогу, хоча від сили затиснення ефективність гальмування не залежатиме.
Цілком логічне питання зараз виникає – як тоді правильно гальмувати?
Насамперед щоб обрати ідеальну тактику гальмування, потрібно визначити, наскільки слизьке дорожнє покриття – так рекомендують фахівці Bosch. Зробити це наперед неможливо, адже стан дороги міняється протягом маршруту. Відповідно, можна лише орієнтуватись по наближених знаках.
Про те, що попереду ожеледиця, можна зрозуміти по вікнах, котрі раптово почали потіти.
Якщо з системою кондиціонування все в нормі, то такий ефект виникне лише при різкому зниженні температури.
Важливо знати, що найбільш обмерзлі ділянки дорогах зазвичай на зупинках громадського транспорту або мостах. Якщо ви подорожуєте десь за межами мста, то варто бути обачнішим, коли проїжджатимете дорогу в низовині і там де переривається лісосмуга – там дують вітри, котрі виморожують дорожнє полотно.
Хоча найкращий спосіб протестувати – це гальмування. Якщо дорога обмерзла, то навіть при малій швидкості і при натисканні на педаль гальма машина продовжить ковзати. І в цей момент головне не розгубитись і згадати точні рекомендації обізнаних.
Якщо потрібно гальмувати, то робити це варто не різко і не наперед, оцінюючи обставини на дорозі. Обмерзла дорога провокує заноси і якщо ваші водійські навички не такі аж професійні, то впоратись з керуванням буде досить складно. Навіть попри те, що сучасні автомобілі оснащені антиблокувальними системами.
В цій ситуації буде краще збавляти швидкість двигуном: обережно знімати ногу з педалі газу і переходити на нижчу передачу. Або гальмувати короткочасними інтервалами не блокуючи колеса – це також досить ефективний спосіб безпечно знизити швидкість.
Дотримання швидкісного режиму та дистанції – дві умови безпечного гальмування. На слизькій дорозі гальмівний шлях збільшується в кілька разів. «Тихіше їдеш – далі будеш» – це ідеальне прислів’я для цієї ситуації. Якщо комусь позаду вас так нетерпеливо потрібно гнати, то краще їх пропустити і продовжувати свій спокійний рух.
Самі розумієте, що при цьому всьому стан гальмівної системи вашого авто має бути відмінним, інакше всі зусилля будуть марними. Не забувайте про регулярну перевірку та обслуговування у разі потреби.
Якщо попри всі зусилля вашу машину продовжує нести, то треба повернути кермо в бік заносу, а не затискати в підлогу педаль гальма. Це лише погіршить ситуацію і автомобіль гарантовано закрутить. Якщо авто задньопривідне, то оберти скидати треба плавно. Якщо передньопривідне – треба додати газу.