Чи можна їздити на машині без акумулятора
Чого акумулятор може зламатись?
Тут причин може бути декілька. Одна з найбанальніших – це розлади в роботі генераторів, згнилі дроти і часте розряджання батареї, котрі щоразу знижують ємність АКБ на 3-4%.
Тобто всього декілька повних розряджень, то машина припинить заводитись і потрібно буде йти за новим акумулятором.
Тому, щоб уникнути цього, треба слідкувати за станом батареї і не допускати повного розряджання.
Що робити з розрядженим акумулятором?
Перше, що можна спробувати – це завести машину зі штовхача. Але якщо батарея повністю сіла, то ймовірність, що двигун запуститься, просто мінімальна. «Втомлений» акумулятор просто ніяк не зможе розрухати генераторну обмотку.
Другий варіант теж добре всім відомий, в народі його називають «прикурюванням» від іншого автомобіля. Це хороший спосіб, але він також має свої маленькі небезпечні моменти.
Якщо безвідповідально підійти до справи, то можна добряче нашкодити машині-донору. Тому краще скористатись бустером. Коштує він відповідно своїй користі – трохи дорожче тисяч гривень, але його функції безцінні.
То що стосовно їзди без акума?
Річ у тому, що акумулятор потрібен не лише для того, щоб запускати двигун. Він ще має місію вирівнювати напругу та згладжувати токові пульсації, котрі виникають. Якщо старим автомобілям боятись нема чого, то нові можуть зазнати непоганих поломок.
Тому їзда без акумулятора взагалі небажана, нерекомендована і навіть протипоказана. Вона цілком може вивести з ладу бортовий комп’ютер, а його ремонт і налаштування буде коштувати власнику чималі гроші.