Чи є сенс чистити гальма і чи є в цьому ефективність
Насправді ж нічого секретного в цьому немає. Профілактика гальмівного механізму має свою цінність, причому неабияку. Якщо її ігнорувати, то дуже швидко гальма «дадуть про себе знати».
В автомобілістів загалом упереджене ставлення до будь-яких рекомендацій автовиробників чи автосервісів. Вони вважають, що їм намагаються «нав’язати» важливість проведення окремих процедур з авто.
Проте, така недовіра невиправдана і в деяких випадках може бути навіть згубною для автомобіля. Навіть може бути, що базовим критерієм при виборі авто стає те, що вони знають, де якісно можуть обслужити конкретний бренд.
Це може стати причиною відмови від обов’язкових пунктів обслуговування: до цього належить чистка гальм та супортів. Але не варто забувати, що за час їзди гальма накопичують на собі бруд, стружку від колодок та інше.
Відповідно, через нетривалий час утвориться товстий шар бруду, через що колодка не зможе відійти від диска і колесо заклинить. Ну і наслідком цього стане аварія.
Через брудні гальма водій перестане відчувати опір і продовжить експлуатацію. Колесо буде сильно нагріватись через тертя. І автомобіль ризикує загорітись. Найчастіше трапляється заклинення задніх коліс, де розташований паливний бак.
До речі, паркувального гальма це теж стосується. Автомобілісти рідше звертають на нього увагу, адже його стан не бере участі у витратах пального та динаміці. Але ігнорування чистки може призвести до того, що одного разу машина просто скотиться згори.
Найбільше це важливо для автівок із «автоматом». Коли машина стоїть на місці, то всі її вага лягає на тонкий металевий стрижень. Різкий раптовий рух може його перегнути і тоді треба міняти цілу коробку.
Загальна рекомендація – турбуватись про гальмівну систему треба. Це не лише дбайливе ставлення до авто, але і ваша безпека на дорозі.