Що таке двигун з сухим картером і де його встановлюють
Відомо, що у звичайних двигунів мастило перебуває в піддоні, звідки масляна помпа прокачує його всіма каналами для змащування деталей, котрі труться.
Проте, існують двигуни, що не мають масляного піддона. Навіщо їх роблять і для яких транспортних засобів передбачені?
Цінність змащування
Повноцінне змащування деталей дуже важливо для будь-якого двигуна внутрішнього згоряння. Власне, для цього і придумані досить продуктивні помпи. Їхнє основне завдання – забезпечення циркуляції мастила в агрегаті. Ця помпа розташована у піддоні або в картері мотора. Вона забирає мастило знизу і подає нагору через фільтрувальний елемент по масляних каналах.
Якщо в цій злагодженій роботі трапиться якийсь збій, то деталі, що труться. Сильно перегріються і можуть навіть заклинити. Часто це трапляється через забиті масляні канали.
Про сухий картер
Автомобілі, в котрих вмонтований сухий картер, не мають піддону, адже він винесений за межі двигуна. Це має такий вигляд: знизу до двигуна прироблена пластина, з котрої виходить шланг.
Він засмоктує мастило в масляний бак, котрий може розміщуватись в різних місцях: наприклад, в салоні чи в багажнику. Після цього мастило прямує через охолоджувальний радіатор та фільтр назад у двигун. Прокачування мастила відбувається з допомогою двох помп.
Де можна зустріти таку конструкцію
Найчастіше ви можете побачити таке технічне диво в автомобілях, котрі призначені для перегонів або ж на спеціальній техніці. Завдяки сухому картеру спортивні машини не мають проблем із відтоком та спінюванням мастила при різких поворотах.
Окрім цього таке нововведення дозволяє уникнути такого явища, як «масляне голодування», адже всі елементи мотору мають постійне змащування.
В умовах сухого картера мастило проходить через радіатор. Там воно охолоджується і не дозволяє мотору перегріватись, якщо він працюватиме в сильному навантаженні.
Звичайні автомобілі сухого картера не практикують, адже він досить великий та й ціна не дозволяє. Тим паче для тих умов, в котрих зазвичай використовуються автомобілі, цілком вистачить і стандартного масляного картера.