AutoNews

Суцільна лінія на узбіччі: чи можна її перетинати

Кожен автомобіліст добре знає про те, що розмітка на дорозі зроблена дорожніми службами зовсім не для краси. Вона є важливим і невід’ємним елементом забезпечення безпеки за рахунок того, що інформує водіїв про заборону або дозвіл певних дій. Для того, щоб «читати» розмітку, потрібно знати правила. Саме час згадати, що вони говорять про суцільну лінію на узбіччі.

Суцільна лінія на узбіччі з’явилася в дорожньому маркуванні на початку XX століття. Першим ввести подібну розмітку запропонував американець Едвард Хайнц в 1911 році. Випробовували її в Детройті. Через 10 років таку ж розмітку стали наносити в Великобританії. До Радянського Союзу нова лінія дісталася в 1933 році і вперше з’явилася на кількох провулках.

Чи можна перетинати суцільну лінію на узбіччі?

Все залежить від того, якого кольору ця лінія. Загальноприйняте біле маркування перетинати не можна. Якщо маркувальна лінія зроблена жовтим кольором, то вона служить для позначення зупинкових місць маршрутних таксі і забороняє стоянку всіх інших машин. У рідкісних випадках може використовуватися тимчасова червона заборонна розмітка. Таку, найчастіше, роблять фарбами, що швидко стираються.

Правила дорожнього руху говорять про те, що водій має право перетнути білу суцільну лінію на узбіччі, якщо йому потрібно екстрено зупинитися. Якщо автомобіліст з’їде на таке узбіччя, а потім продовжить рух без зупинки йому загрожує штраф.

Хто може рухатися по узбіччю за суцільною лінією?

У стандартних ситуаціях узбіччя не призначене для руху автомобілів. Ходити по ній можуть пішоходи, а також мопеди, гужові вози, велосипедисти, гаджети на колесах, транспорт, що виконує дорожні роботи. В екстрених ситуаціях тут можуть зупинятися автомобілі. Крім того по узбіччю можуть рухатися тихохідні транспортні засоби.

 

Джерело: Dexpens