В чому таємниця довголіття побудованих доріг в різних країнах
Зараз існують багато новітніх технологій, котрі дозволяють будувати дороги так, щоб вони витримували і перепади температур, і опади, і вантажі, і інші фактори. Завдяки майстерності та матеріалам будівельники творять справжні дива.
Німецький автобан
Впевнені, що серед читачів є люди, котрі подорожували закордон та мчали рівнесеньким автобаном. Автомагістралі – це те, чим німці дуже пишаються. Вони будують їх так. Що дороги можуть зберігатись в цілісності аж до 30 років. Якщо протягом гарантійного терміну щось трапиться, то ремонтники усувають проблеми власним коштом.
До слова, найстарішій дорозі в Німеччині вже понад 80 років, а вона досі приймає автомобілі.
Секрет стійкості доріг в їхньому укладанні. Надійність забезпечує подушка з кількох шарів піску, гравію та глини, котра прокладена на глибину 2 метрів. Зверху все заливають бетоном. Після того, як він висохне, поверхня покривається спеціальною захисною плівкою. Вона не пропускатиме атмосферний вплив і руйнування унеможливлюється.
Американський Техас
В ньому найбільша протяжність доріг, котрі виконані з бетону – понад 20 тисяч кілометрів. Асфальт використовується як тимчасове покриття, щоб відтермінувати капітальний ремонт. В «подушці» ті ж складові, що і в німців – пісок, глина, гравій. Заливають все розчином хлориду кальцію, після чого рихлять та трамбують. Така конструкція довго утримує вологу і не дозволяє дорогам просісти.
Зверху укладають два шари асфальту завтовшки 5-7 см, далі арматурну сітку і наостанок бетон 30 см.
Щоб знати коли надалі знадобиться реставрація чи ремонти, всі дати заливання фіксують. Гарантія трас сягає 25 років.
Дороги Скандинавії
Попри те, що в цих місцевостях спостерігається досить суворий клімат, дороги можна назвати одними з кращих. Коли фіни будують дороги, то додають в підкладку з торфом та глиною стабілізаційні засоби. Навіть на нестабільних ділянках дороги покриття не просідає.
В Гельсінкі взагалі є тротуар з підігрівом. Тому взимку, коли сніг, тротуари залишаються сухими. Підігрів також використовують в Канаді та США.