Як не стати дорожнім хамом та зберегти водійську гідність
Через це трапляються аварійні ситуації, конфлікти та агресивне водіння, що наражає на небезпеку.
Варто нагадати, як потрібно поводитись на дорозі, щоб ні в кого не було до вас претензій.
Будьте вдячними
На дорозі вам ніхто нічого не повинен. Коли для вас роблять послугу під час руху – це акт доброї волі. І за таке потрібно віддячити.
Коротке блимання аварійки грошей вам коштувати не буде. Тоді чому б нею не подякувати людині, котра вас пропустила або попередила про якусь подію на шляху?
Сьогодні подякували ви, завтра подякують вам. Це правильно і так має бути.
Проїзд через одного
Серед водіїв поширене просте неофіційне правило: перебуваючи в заторі, пропускати автівки, котрі виїжджають з другорядної дороги і тих, кому потрібно перелаштуватись в ряд в тому місці, де дорога звужується.
Це не лише ввічливість, але й саморегулювання руху транспорту: коли всі авто один за одним спокійно долають складну ділянку, а не сперечаються та з’ясовують, хто має їхати першим і кому потрібніше.
Попередження про небезпеку
Якщо перед вами хтось різко гальмує, не витрачайте час на злі слова в його адресу. Краще увімкніть аварійку, щоб автомобілі позаду розуміли, що щось пішло не так і не зчинили аварійну ситуацію.
Також не забувайте блимати дальнім світлом водіям на зустрічній, якщо на ділянці, куди вони в’їжджають, перебуває поліція.
Попереджайте про свої наміри
Бували ситуації в багатьох, коли зупиняєшся, щоб дати автомобілю проїхати перед вами, а він застопорився на місці. Дратуватись не варто. Можливо, людина просто не зрозуміла вашого жесту і їй потрібно підказати. Для цього достатньо просто блимнути фарами або, якщо він дивиться на вас, показати долонею, що він може проїжджати.
Поважати один одного на дорозі – це не лише виявлення вихованості, але й убезпечення себе та інших від небезпечних ситуацій.