Як точно не варто зберігати гальмівну рідину
Пояснимо, чому зайва запасливість може бути зайвою.
Автомобілісти впевнені, що якщо прикрити гальмівну рідину кришкою, то вона під надійним захистом і може спокійно зберігатись до наступного разу, коли вона знадобиться. Ось тут і найбільша помилка.
Річ у тім, що гальмівна досить гігроскопічна. Простими словами, вона може поглинати вологу навіть з невеликого об’єму повітря. Їй потрібен мінімум, а саме 3,5% води від свого об’єму, щоб її якісний склад змінився і внаслідок цього рідина почне закипати. Якщо вона постоїть ще довше, то поглине більше вологи і взагалі стане непридатною.
Наприклад, якщо ви залишите рідину у відкритій тарі на тиждень, бо за цей час вона вбере 5% вологи від свого об’єму. Тут ненав’язливо порада виникає: перед тим, як залишати рідину на доливання, то перед тим, як закрутити її кришкою, видаліть повітря з баночки наскільки це можливо. А вже потім герметично закрийте кришкою.
А взагалі було б добре переконатись, чи в системі немає протікань. Якщо рідина нікуди не втікає, то й возити з собою баночки немає потреби.
І ще одне найважливіше. Якщо ви раптом забули, нагадаємо: гальмівну рідину змінюємо двічі на рік. Тому що навіть в закритому контурі вона може накопичувати вологу і зношуватись, особливо якщо за кермом темпераментний водій.