Як уникнути сирості в автомобілі взимку: найлегші способи
З приходом холодної пори і так достатньо волого на вулиці і від цього досить неприємно, то що вже казати про сирість в автомобілі, яка ще більше неприємна. І в один момент це доходить до критичності, що заважає керувати транспортним засобом, бо перебування в ньому стає просто неможливим.
Сирість спровокує розвиток бактерій та плісняви, а це вже велика проблема.
Зимові опади та волога мають прямий вплив на клімат в салоні автівки. І чи зможе вона протистояти такому навантаженню частково залежить від неї і частково від автовласника. Все, що йому потрібно – це провести кілька процедур, котрі не дозволять надалі волозі поширюватись всередині авто. Це турбота і про своє здоров’я, і про здоров’я пасажирів, адже хвороботворні мікроби не сплять і можуть враз проникнути в організм.
Отож, про які дії мова – про найпростіші.
Зараз розповімо, як правильно підготувати автомобіль до боротьби із вологою.
Насамперед потрібно поміняти салонний фільтр. За періоди весни та літа в ньому назбирується пух, пилюка та інше сміття, котре ускладнює його пропускну функцію. Сирість «підливає бензину» в цій ситуації, а в той час в брудному фільтрі почне зароджуватись життя.
Дверні ущільнювачі мають безпосередній стосунок, тому їх також потрібно перевірити. Вони мають бути цілими, не деформованими та без тріщин. Щоб вони довше прослужили потрібно раз на пів року змащувати силіконом. Завдяки цій процедурі і двері не прилипатимуть в мороз, і гумки збережуть свою еластичність.
Тепер до складнішого – дезінфекція системи вентиляції салону. Хоч воно звучить так страшно, але виконати треба. Для цього вам не треба якогось спеціального інструменту чи особливих навичок. Можна просто упити димову шашку для дезінфекції чи розчин хлоргексидину: його розпилюють при увімкненій пічці біля повітрозабірника.
Якщо сирістю тягне після увімкнення клімат-системи, то треба почистити випарник. Тут не складно: потрібна спеціальна піна, яку наносять на поверхню випарника через повітроводи або дренажні відводи.
Попередити сирість значно простіше, аніж потім боротись з її наслідками.